Wolumetria estetyczna – usuwanie zmarszczek

Starzenie się twarzy prowadzi nie tylko do pojawienia się zmarszczek i wiotczenia skóry, ale także do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej i ubytków tkanki kostnej.

W medycynie estetycznej do wypełniania ubytków powszechnie stosowane są tzw. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu, kwasu polimlekowego, czy innych syntetycznych materiałów.

W Omorphia zamiast klasycznych wypełniaczy preferujemy techniki z wykorzystaniem składników krwi pacjenta, naturalnych składników kości oraz zróżnicowanych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej (metoda Liposowing).

Wypełniacze są to substancje wstrzykiwane śródskórnie lub podskórnie, które w sposób mechaniczny unoszą powierzchowne warstwy skóry powodując wypełnienie ubytków lub korekcję kształtu określonych okolic twarzy. Niektóre substancje wypełniające poza efektem wygładzenia stymulują skórę do odnowy. Jest to mało inwazyjny zabieg odmładzający, którego efekty widać natychmiast po zabiegu.

Ze względu na rodzaj substancji wprowadzanej do skóry oraz czas działania wyróżniamy wypełniacze czasowe (kwas hialuronowy, kolagen i autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej), których efekt utrzymuje się od 3-18 mies. wypełniacze trwałe, utrzymujące się co najmniej 5 lat oraz substancje pośrednie, jak kwas polimlekowy, który działa dwuetapowo – najpierw wypełnia objętościowo, a następnie, po wchłonięciu wody z preparatu, pobudza syntezę kolagenu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

W zależności od rodzaju preparatu i miejsca wstrzyknięcie, działanie wypełniaczy utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat i jest osobniczo zmienne.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!