Botoks

Toksyna botulinowa (botoks) jest neurotoksyną produkowaną przez bakterie beztlenowe Clostridium botulinum. Jej działanie polega na blokowaniu sygnału chemicznego w zakończeniach nerwowych i rozkurczu mięśni mimicznych twarzy, w wyniku czego dochodzi do wygładzenia zmarszczek. Toksyna botulinowa hamuje również wydzielanie gruczołów potowych. Botoks ma również zastosowanie w zespołach bólowych połączonych z napięciem mięśni np. napięciowe i migrenowe bóle głowy, kręcz karku itp.

Za powstanie wielu zmarszczek, zwłaszcza na czole i w okolicy oczu, odpowiedzialna jest nadmierna aktywność mięśni tych okolic. Dlatego zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w tych mięśniach przy użyciu toksyny botulinowej daje w tych wypadkach bardzo dobre wyniki.

Jak to działa?

Za powstawanie zmarszczek i bruzd odpowiada nadmierna aktywność mięśni mimicznych. Wstrzyknięcie botoksu do tych mięśni powoduje ich rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek, skóra staje się gładka i napięta dając jej młodszy wygląd. Toksyna botulinowa hamuje również pracę gruczołów potowych poprzez czasowe blokowanie nerwów stymulujących wydzielanie potu.

Po jakim czasie widać efekty zabiegów?

Zmarszczki znikają stopniowo zwykle po 2-3 dniach. Pełny efekt terapeutyczny zazwyczaj obserwuje się po 7-10 dniach Zabieg najlepiej powtarzać co 6 – 8 miesięcy, jednak nie częściej niż co 4 miesiące. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej. Ustąpienie nadpotliwości obserwuje się po 3-5 dniach po zabiegu i utrzymuje się zwykle do 6 miesięcy.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!