Liposukcja strzykawkowa

Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała podczas jednego zabiegu.

Najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy pacjent ma zdrową, elastyczną skórę, ze zdolnością równego obkurczania się po operacji. Zabieg ten różni się od klasycznej liposukcji tym, że tłuszcz odsysany jest w mniejszych ilościach i zamiast pompy do odsysania używa się strzykawki. Poza tym, stosuje się kaniule o mniejszych średnicach, przez co zabieg jest mniej traumatyczny i może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta jednak nie nadaje się do usuwania jednorazowo dużych ilości tłuszczu, jak w klasycznej liposukcji, nawet kilka litrów jednorazowo. Jednak metoda ta jest bardzo bezpieczna i daje dobre rezultaty kosmetyczne.

Jak to działa?

Zabieg polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową obszaru poddawanego zabiegowi dużej objętości roztworu zawierającego środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne. Następnie wprowadza się cienką kaniulę połączoną ze strzykawką i dzięki podciśnieniu wytworzonemu przez odciągnięcie tłoka strzykawki zasysa się tkankę tłuszczową.

Jak długo trawa kuracja?

Zabieg trwa od 2-4 godzin. Przeprowadza się go jednorazowo i w przypadku niezbyt dużych nadmiarów tkanki tłuszczowej nie musi być powtarzany.

Po jakim czasie widać efekty zabiegów?

Efekt widoczny jest krótko po zabiegu, jak cofnie się obrzęk tkanek i poprawia się jeszcze nawet w ciągu kilku tygodni. Po zabiegu należy nosić przez 1-2 tygodnie uciskowy opatrunek, żeby przyspieszyć obkurczanie się skóry i zminimalizować opuchnięcia.

PRZED 4TYG. PO ZABIEGU
PRZED 4TYG. PO ZABIEGU
PRZED 3MIES. PO ZABIEGU

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!