Laser frakcyjny sCO2

Laser frakcyjny CO2 jest jednym z najnowszych urządzeń wykorzystywanych w dermatologii estetycznej i ma niezwykle szerokie zastosowanie. Pozwala m.in. odmłodzić i napiąć skórę, zniwelować zmarszczki, wygładzić bruzdy, skorygować blizny, zwęzić pory, czy też wyrównać koloryt skóry.

Laser CO2 model S-CO2 Galvano pozwala na pracę w trybie ultra puls, gdzie czas trwania impulsu jest na poziomie 100us podawanym dużą mocą szczytową. Taka konfiguracja parametrów umożliwia wykonanie prawidłowego zabiegu fotoablacyjnego z niezwykle małą strefą przegrzania otaczających tkanek. Wpływa to na przebieg rekonwalescencji oraz efekt końcowy zabiegu.

Jak to działa?

Laser frakcyjny CO2 podczas jednego impulsu emituje liczne mikrowiązki światła laserowego, które wypalają w skórze liczne mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry, otoczona jest zdrowymi komórkami, które dostają silny bodziec do intensywnego namnażania się i odbudowywania dokonanych uszkodzeń. Poprzez spowodowanie kontrolowanego mikrouszkodzenia skóry, pobudzone zostają procesy naprawcze i regeneracyjne, co w rezultacie daje nową i lepszą strukturalnie tkankę.

JAK DŁUGO TRAWA KURACJA?

Bezpośrednio po zabiegu i przez następne 2-3 dni skóra jest wyraźnie zaczerwieniona. Występuje również lekki obrzęk, który czasami może się nasilać następnego dnia po zabiegu. Po zniknięciu rumienia skóra nieco brązowieje, po czym może pojawić się powierzchniowe złuszczanie naskórka. Po około tygodniu skóra wygląda normalnie i widać już korzyści płynące z zabiegu. W zależności od wyjściowego stanu skóry i wieku pacjenta, efekty utrzymują się kilka, a nawet kilkanaście lat.

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY ZABIEGÓW?

Po około tygodniu skóra wygląda normalnie i widać już korzyści płynące z zabiegu. Efekt narasta z upływem czasu, tworzenie nowego kolagenu odbywa się bowiem nadal, trwa od 3 do 6 miesięcy, przez ten czas skóra stale poprawia swój wygląd.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!