AcuObese - Akupunktura w leczeniu otyłości

Otyłość stanowi jeden z głównych problemów zdrowotnych XXI wieku. Otyłość jest problemem dotyczącym nierównowagi energetycznej, przede wszystkim chodzi o dodatni bilans energetyczny wynikający z nadmiernego dowozu pokarmu w stosunku do potrzeb organizmu. Dowóz energii w postaci spożywanego pokarmu jest zużytkowany na podstawową przemianę materii (około 60%), wydatek energetyczny związany z aktywnością fizyczną (około 20%) i produkcję energii cieplnej (termogenezę), a nadmiar energii jest magazynowany w tkance tłuszczowej.

We wspomagającym leczeniu otyłości, oprócz akupunktury punktów na ciele, szczególnie skuteczna okazała się akupunktura uszna (aurikulopunktura).

Jak to działa?

Stwierdzono, że u osób poddanych akupunkturze skutecznie hamowane jest uczucie głodu, poprzez aktywację ośrodka sytości w podwzgórzu. Wykazano ponadto, że po zabiegach akupunktury u osób otyłych dochodzi do wzrostu poziomu serotoniny w centralnym układzie nerwowym. Jak wiadomo, leki zwiększające uwalnianie i hamujące zwrotny wychwyt serotoniny, a więc powodujące jego zwiększone stężenie, dość skutecznie hamują łaknienie. Innym korzystnym działaniem akupunktury w leczeniu otyłości jest wzrost perystaltyki jelit i przyśpieszenie metabolizmu.

Dodatkowo zastosowanie elektroakupunktury prowadzi do wzrostu poziomu beta endorfin w osoczu i w centralnym układzie nerwowym. Wpływ beta endorfin na komórki tłuszczowe ma działanie lipolityczne i powoduje spalenie tłuszczu z wydzieleniem wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu.

Jak długo trawa kuracja?

Typowo kuracja trwa 2-3 miesiące, a zabiegi odbywają się dwa trzy razy w tygodniu. Dla utrzymania dobrego efektu zaleca się powtórzenie zabiegów co 6-12 miesięcy.

Po jakim czasie widać efekty zabiegów?

W pierwszych 7-8 tygodniach terapii dochodzi do zmniejszenia masy ciała średnio o 5.5 – 6.0%, obniżenia poziomu cholesterolu całkowitego, trójglicerydów oraz obniżenia cholesterolu LDL i wzrostu poziomu cholesterolu HDL.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!