AcuFace - Akupunkturowy lifting twarzy

Akupunkturowe odmłodzenie twarzy, czasami określane jako " akupunkturowy lifting" zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza w świecie show-biznesu na Zachodzie i wśród gwiazd Hollywood. Nie jest to nowa dziedzina akupunktury. Techniki te stosowane były przez Chińczyków już w czasach dynastii Sung (960-1279).

Badania opublikowane w 1996 r. w The International Journal of Clinical Acupuncture pokazały, że na 300 osób, które poddano akupunkturze kosmetycznej, 270, czyli aż 90% zauważyło poprawę wyglądu skóry twarzy już po jednym zabiegu; skóra była bardziej jędrna i elastyczna.

W czasopiśmie The Irish Times napisano, że akupunktura kosmetyczna to: "opłacalna alternatywa do chirurgii kosmetycznej, zaś jej efekty nie ograniczają się jedynie do poprawienia wyglądu twarzy".

Według medycyny chińskiej, nakłuwanie igłami punktów akupunkturowych poprawia krążenie krwi i przepływ energii życiowej Chi przez kanały energetyczne oraz pobudza naturalne mechanizmy przeciwstarzeniowe.

AcuFace to metoda niechirurgicznej redukcji zmarszczek i poprawy owalu twarzy. Zabieg ten likwiduje podwójny podbródek, ujędrnia mięśnie twarzy, odświeża zmęczony, pozbawiony życia i starzejący się naskórek.

Jak to działa?

Akupunktura pomaga przywrócić integralność komórek. Dzieje się tak dlatego, że dochodzi do stymulacji układu nerwowego, hormonalnego, układu krążenia i przepływu energii. Wykazano, że już samo wkłucie igieł w skórę pobudza procesy naprawcze, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Działanie na odpowiednie punkty aktywne biologicznie prowadzi do odżywienia i nawilżenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek na twarzy.

Zabieg polega na wprowadzeniu do określonych punktów na twarzy i ciele niezwykle cienkich, sterylnych igiełek grubości włosa. Zabieg jest bezbolesny.

W celu uzyskania lepszych efektów, a zwłaszcza przy głębszych zmarszczkach, oprócz samych igieł można zastosować elektroakupunkturą (mikroprądy o określonych częstotliwościach), a nawet bezpośrednią stymulację mięśni twarzy czy farmakopunkturę.

Jak długo trawa kuracja?

Sesje trwają od około 60 do 90 minut. Amerykańskie Stowarzyszenie Akupunktury Kosmetycznej zaleca początkowo 10-15 sesji, około trzy godziny w tygodniu przez pięć tygodni. Dla utrzymania dobrego efektu zaleca się powtórzenie zabiegów co 6-12 miesięcy.

Po jakim czasie widać efekty zabiegów?

Pierwsze efekty są odczuwalne już po pierwszych zabiegach, pacjenci mają lepsze samopoczucie i odprężenie psychiczne. W trakcie trwania zabiegów pacjent zauważa stopniowe wygładzanie zmarszczek, ale najlepszy efekt osiąga się około 30 dni po zakończeniu kuracji. Dzieje się tak dlatego, że na wytworzenie własnego kolagenu potrzebny jest czas, a poza tym, za pomocą akupunktury poprzez bioaktywne punkty na ciele pobudzamy subtelną energię życiową i organizm potrzebuje czasu na regenerację i odbudowę.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!