Hydrolipoclasia ultradźwiękowa

Jest to jedna z najnowszych technik lipolizy. Zabieg ten pozwala na eliminację depozytów tkanki tłuszczowej, bez ingerencji chirurgicznej. Zabiegi przynoszą najlepsze efekty u osób z niezbyt nasilonymi otłuszczeniami. Metoda ta nadaje się również do terapii cellulitu i likwidacji zwłóknień.

Jak to działa?

Zabieg ten można określić również jako lipoliza iniekcyjno-kawitacyjna. Jest to połączenie lipolizy iniekcyjnej, która polega na wprowadzeniu podskórnie odpowiedniego roztworu i kawitacji ultradźwiękowej.
Kawitacja to najnowsza technologia, która dzięki działaniom ultradźwięków o niskiej częstotliwości wytwarza mikroskopijne pęcherzyki, które niszczą tkankę tłuszczową, bez szkód dla systemu limfatycznego czy krwionośnego.

Jak przebiega zabieg?

Procedura zabiegowa trwa 30-40 minut. Najpierw obszar poddawany zabiegowi jest obrysowywany i wykonywane są w kilku miejscach dokładne pomiary antropometryczne (obwód, pomiar fałdu skórno-tłuszczowego). Po zdezynfekowaniu skóry, do tkanki tłuszczowej leczonego obszaru wprowadzany jest specjalny roztwór wodny, zawierający środki lipolityczne i znieczulające. Następnie obszar ten, po nałożeniu odpowiedniego żelu, poddawany jest działaniu ultradźwięków. W wyniku działania zjawiska kawitacji dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i uwolnienia się kropel tłuszczu, które poprzez układ limfatyczny uwalniane są do krążenia i następnie eliminowane z organizmu przez wątrobę i nerki.
W celu zwiększenia przepływu krwi i limfy, po zabiegu wykonywany jest zabieg przy użyciu fal radiowych (RF), który dodatkowo zwiększa napięcie skóry, a na końcu drenaż limfatyczny obszaru poddawanego zabiegowi, w celu eliminacji uwolnionego tłuszczu i fragmentów powstałych po rozpadzie komórek.

Czy są jakieś efekty uboczne terapii?

Efekty uboczne tego zabiegu występują rzadko i nie są nasilone. Najczęściej jest to nieznaczne zaczerwienienie, może być lekki obrzęk lub zasinienie. Objawy te mogą utrzymywać się do 7-10 dni.

Jak długo trwa kuracja?

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne jest 3 do 5 zabiegów w odstępie 10-14 dni.

Po jakim czasie widać efekty zabiegów?

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak są one indywidualne. Przeciętnie już po pierwszym zabiegu obserwuje się około 2-3 cm zmniejszenie obwodu w miejscu poddanym działaniu ultradźwięków.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!