W naszej praktyce stosujemy protokoły zabiegowe oparte na najnowszych odkryciach naukowych z dziedziny biologii skóry.

Protokoły te preferują biorewitalizację, a więc wpływ na naturalne procesy zachodzące w naszej skórze, zamiast metod powszechnie stosowanych w medycynie estetycznej. Działania te prowadzą do naturalnej odnowy skóry przy wykorzystaniu autologicznych, własnych tkanek pacjenta.

Składniki te wykorzystujemy zarówno do odnowy skóry, jak i do wygładzania zmarszczek, wypełniania ubytków, poprzez indukcję wzrostu własnej tkanki tłuszczowej oraz do regeneracji kości twarzy.

Są to najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Żaden preparat do iniekcji, nawet z biokompatybilnego kwasu hialuronowego czy kolagenu, nie zastąpi w pełni naturalnych składników. Te nowoczesne metody biostymulacji i biorestrukturyzacji skóry odtwarzają niejako naturalne procesy odnowy w skórze. Można powiedzieć, że jest to nowy kierunek w terapii przeciwstarzeniowej skóry twarzy. Dlatego zabiegi tego typu będą wypierać powoli stosowane dotąd metody.

W naszej praktyce, w celu wzmocnienia efektu biorewitaliacji skóry stosujemy dodatkowo akupunkturę kosmetyczną i odpowiednio dobrane suplementy, dzięki czemu dochodzi do stymulacji układu nerwowego, hormonalnego, układu krążenia i przepływu energii.

FILOZOFIA INSTYTUTU PIĘKNA OMORPHIA


Filozofia podejścia jakie mamy do medycyny estetycznej, odmładzania i poprawy Twojego zdrowia i wyglądu jest widoczna już w naszym logo. Greckie słowo Omorphia, czyli Piękno, nawiązuje do fascynacji pięknem i dbałością o ludzkie ciało, jakie panowało w Starożytnej Grecji. Z kolei chiński symbol w kole również ozna-
czający Piękno, nawiązuje do mądrości medycyny Wschodu, wykorzystującej naturalne formy terapii i kon-
cepcję energii życiowej Chi. Współczesna medycyna estetyczna w celu osiągnięcie poprawy wyglądu sto-
suje z reguły podejście objawowe; np. ubytki - wypełnia się, nadmiar tkanki tłuszczowej – usuwa. W
Omorphia stosujemy zintegrowane, holistyczne podejście, łączące zdobycze nowoczesnej medycy-
ny zachodniej z najbardziej wartościowymi i skutecznymi technikami medycyny Wschodu, w celu
osiągnięcia stanu równowagi organizmu i psychiki pacjenta.

Zewnętrze piękno można osiągnąć tylko, gdy w całym organizmie panuje wewnętrzna harmonia!

Rada naukowa Instytutu Omorphia
Albert Teodor Górnicki - ZnanyLekarz.pl

Dr nauk medycznych Albert Górnicki ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W 1999 obronił z wyróżnieniem doktorat w dziedzinie nauk medycznych. W tym samym roku z wyróżnieniem zdał egzamin specjalizacyjny z dermatologii. Ukończył również wiele kursów z zakresu medycyny estetycznej. Jest pracownikiem naukowym w Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W działalności naukowej zajmuje się badaniem błon komórkowych w chorobach skóry i wpływem wolnych rodników na komórki. Dr Albert Górnicki jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Anti-Aging (PTMAA) oraz międzynarodowej organizacji The Word Anti-Aging Academy of Medicine (WAAAM) z siedzibą w Anglii, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Mezoterapii.

Formularz
kontaktowy

CAPTCHA ImageWpisz kod z obrazka:

[ Different Image ]