Dieta Anti-Aging, Suplementy

Żywność jest najbardziej uniwersalnym lekiem. Składniki żywności odgrywają podobna rolę jak lekarstwa, a ich zaletą jest to, że nie wykazują szkodliwych działań ubocznych. Badania naukowe wykazały, że odpowiednio dobraną dietą można skutecznie spowalniać procesy starzenia.

Właściwa dieta pozwala na utrzymanie prawidłowego metabolizmu kluczowych narządów wewnętrznych. Odpowiednią dietą możemy wpłynąć również na stan naszej skóry, jej nawilżenie i elastyczność. Okazuje się, że składniki żywieniowe możemy skutecznie wykorzystać także do walki z głównymi czynnikami przyśpieszającymi proces starzenia.

Zanieczyszczenie środowiska, nadmierna ekspozycja na słońce, nikotyna, stres to czynniki, które nasilają produkcję wolnych rodników w organizmie. Prowadzi to do powstania stresu oksydacyjnego w komórkach, który może spowodować niekorzystne zmiany w strukturze DNA i w błonach komórkowych. Organizm broni się przed wolnymi rodnikami za pomocą pewnych enzymów, ale przede wszystkim za pomocą antyoksydantów – substancji dostarczanych głównie z jedzeniem, neutralizujących wolne rodniki. Ich siła obliczana jest w jednostkach ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity), które określają zdolność absorbowania i unieszkodliwiania rodników tlenowych. Naukowcy z Human Nutrition Research Center sklasyfikowali produkty spożywcze pod względem siły ORAC, co znacznie ułatwia dobór odpowiednich składników żywieniowych.

Suplementy

Odpowiednia suplementacja w powstrzymywaniu procesów starzenia jest bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, w obecnych czasach, z powodu nawożenia gleby i przetwarzania żywności, nie ma pewności, czy nawet przy zrównoważonej diecie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów z pożywieniem. Po drugie, jest cała gama substancji niezbędnych do skutecznego blokowania mechanizmów prowadzących do starzenia się organizmu, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć z pożywieniem.

ZMIEŃ SWOJE ZDROWIE I WYGLĄD

Zadzwoń w celu konsultacji 604-219-471.
Wypracujemy najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać mlodo!